Meteostanice školy

Školní jídelna

Telefon: +420 585 944 481, +420 774 480 565
vedoucí školní jídelny: Lada Kuchařová
ved. kuchařka: Jana Ambrozová
kuchařka: Alena Svobodová
pracovnice obchod. provozu:
Miloslava Obrátilová, Věra Fialová, Šárka Lazorová
Školní jídelna ZŠ Lutín vaří obědy nejen pro žáky a zaměstnance školy, ale také pro zaměstnance OÚ a důchodce. Strávníci si každý den mohou vybrat ze dvou jídel. Nikdy nechybí ovoce nebo jiný dezert.
Denně připravují více než 400.

Stravování školních dětí v Lutíně
 

Školní jídelna při ZŠ Lutín i školní jídelna při MŠ Lutín jsou součástí ZŠ Lutín od 1. ledna 2003. Obě jídelny jsou vybaveny nerezovým zařízením, nerezovým nádobím, konvektomaty, myčkami nádobí, tak aby splňovaly přísné hygienické normy.

Do školní jídelny při ZŠ je přihlášeno přes 440 strávníků. Vaří se denně cca 400 jídel pro žáky, zaměstnance školy, zaměstnance OÚ Lutín, důchodce a jiné strávníky. Stravuje se zde také dětská lékařka, která tak má možnost sledovat skladbu jídelníčku i kvalitu podávaných pokrmů.

Pro žáky i ostatní strávníky vaříme z čerstvých a kvalitních surovin podle školských norem, tak aby byl splněn tzv. spotřební koš. To znamená, aby měly děti, vždy za měsíc, dostatek hlavně rybího masa, luštěnin, mléka a mléčných výrobků, zeleniny a ovoce.

Jídelna při ZŠ je postupně modernizována. Za poslední roky byl do jídelny zakoupen nový konvektomat, škrabka brambor, velká lednice na mléko a mléčné výrobky, tyčový mixer, lednice na saláty, nové nerezové stoly s dřezy a další menší nerezové zařízení a nádobí.

Dále zde proběhla rekonstrukce elektroinstalace, byla vybudována nová podlaha v kuchyni a na chodbě ŠJ, úprava vzduchotechniky, celková rekonstrukce jídelny pro cizí strávníky, výměna oken ve skladech a celkové zateplení budovy kde se ŠJ nachází, byl zakoupen nový nábytek do kanceláře vedoucí jídelny.

V plánu je pak zakoupení nových stolů a židlí do jídelny pro žáky a zaměstnance školy.

Lada Kuchařová, vedoucí ŠJ