Meteostanice školy

Úžasné stříbro z republikového finále v Plzni

Ve dnech 22. a 23. března 2017 se díky našim nejstarším chlapcům dostala ZŠ Lutín na televizní obrazovky. Podařila se jim fantastická věc – probojovali se do republikového finále v nejtěžší kategorii starších žáků ve florbalu. Je to nejobsazenější soutěž na základních školách. V této kategorii starších dětí (chlapců i dívek) bylo letos přihlášeno 40 tisíc dětí ve 2500 družstvech.

Pro nás to byla v chlapecké kategorii premiéra. Dívkám se podařilo proklouznout do republikového finále už před dvěma roky a dovezly si bronzové medaile. Letos moc nechybělo a mohly být v Plzni také, ale těsně to nevyšlo.

Během letošních kvalifikačních kol prokázali chlapci obrovské nasazení, touhu vyhrát, soudržnost týmu a samozřejmě také tréninkem získané dovednosti. To vše bylo korunováno úspěchem – postupem do RF v Plzni. Letošní ročník byl jedinečný tím, že finálový zápas byl poprvé vysílán v přímém přenosu na ČT SPORT. Pro kluky to byla obrovská motivace.

Turnaj nám vyšel náramně. Chlapci pokračovali ve svých výkonech z postupových kol a probojovali se do finále. Za celý rok až do finále neprohráli jediný zápas. Do Plzně se s nimi probojovalo družstvo Děčína, s kterým v základní skupině remizovali 5:5. Sportovně musíme uznat, že kluci z Děčína zahráli finále lépe a po zásluze vyhráli. Nás moc mrzelo, že se nám nepodařilo dát gól, i když tyče zvonily. Spolužáci, kteří nám fandili při přímém přenosu v aule, si „gól“ zakřičet nemohli.

I přes finálovou prohru je to pro nás velký úspěch. Slovy trenéra děčínského družstva: “Na to, odkud  jste…“.  Klukům bych chtěl poděkovat nejen za předvedené výkony, ale také za to, jak se na všech akcích chovali a výborně reprezentovali naši školu i obec. Poděkování  zaslouží tito hráči: Rosťa Pavlíček (kapitán), Ondřej Tomášek (vyhlášený nejlepším brankářem republikového finále), Pavel Matějů, Dušan Soušek, Pavel a Jan Chmelářovi, Filip Vaculík, Tomáš Procházka, Jan Svoboda,  Pavel Zlatohlávek, Vojta Sedláček, Michal Endlicher a Jakub Sedláček.