Meteostanice školy

Opět na stupních vítězů

Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

Ve dnech 5. – 6. září 2014 se na stadionech Juliska a Kotlářka v Praze konalo Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Naši školu reprezentovalo 5 žáků: Katka Greplová, Míša Provazová, Jan Chmelář, Pavel Chmelář a Adam Tomášek. Míša Gieselová, která vyhrála kraj a postoupila také do republiky, se bohužel nemohla zúčastnit a obhájit tak loňské třetí místo, což nám bylo samozřejmě všem líto.

Nicméně nás opět nezklamala výborná organizace a skvělá atmosféra této megaakce, která byla ještě znásobena účastí mnoha olympioniků zapojených do tohoto sportovního projektu pro děti.  Nedílnou součástí byl také doprovodný program a organizační zajištění Policií a Armádou ČR. Závodníci museli ve dvou dnech zvládnout deset disciplín, přičemž podali opravdu výborné výkony, např. za dvě minuty 111 kliků, 83 lehů-sedů, 344 přeskoků přes švihadlo, plavání 168 metrů, běh na 1km za 3:12, skok daleký přes 4 m, hod kriketovým míčkem 42 m a další. Děti zjistily, že sportování občas i trochu bolí, pocit vítězství, ať už „na bedně“ nebo nad sebou samým však za to opravdu stojí.

Akce se zúčastnilo 585 soutěžících ze 183 škol.

Výsledky:

Kateřina Greplová: 57. místo (ze 105 účastníků)

Michaela Provazová: 34. místo (ze 77 účastníků)

Jan Chmelář : 2. místo (z 57 účastníků)

Pavel Chmelář: 8. místo (z 29 účastníků)

Adam Tomášek: 14. místo (z 24 účastníků)

Všem těmto žákům moc gratulujeme, zvláště pak Honzovi Chmelářovi ke stříbrné medaili a přejeme hodně úspěchů v dalších závodech.

A na závěr malé interview se všemi účastníky:

1. Jak se ti líbilo na RF OVOV?

Katka: „ Moc se mi líbilo, jak závodila paní učitelka.“

Míša: „Ano, líbilo se mi tam, byla tam dobrá atmosféra.“

Honza: „Bylo to super, dobří policisté a vojáci. A chutnalo mi jídlo v menze. Líbilo se mi setkání s mnoha olympioniky a autogramiáda.“

Adam: „Běh na 1000m, dal jsem osobák.“

3. Jaká disciplína se ti nepovedla a proč?

Katka: „Shyby, protože mě bolely ruce. “

Míša: „Hod míčkem, je to moje slabá disciplína.“

Honza: „Skok daleký, protože mě bolela noha a proto jsem skočil málo.“

Pavel: „Z míčku jsem byl hodně zklamaný, protože jsem se na něj hodně těšil, ale hodil jsem jen 40,5 metrů.“

Adam: „Nepovedl se mi trojskok, skočil jsem jen 5,83 metrů. Padal jsem totiž dozadu.“

4. Chceš jet příští rok zase? A co proto uděláš?

Katka: „Ano, moc se tam už těším.“

Míša: „Ano, je to tam super.“

Honza: „Jasně, kdo by nechtěl. Budu trénovat dál, jak jsem trénoval.“

Pavel: „Jóóóóó, chci! Budu trénovat.“

Adam: „Jóóóóó, chci! Budu trénovat.“

Podrobnější výsledky z RF OVOV 2014 můžete najít na oficiálních stránkách zde.

Mgr. Radka Chmelářová a Mgr. Jan Chmelář, učitelé TV

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Ve své kategorii se závodů zúčastnila také paní učitelka Mgr. Radka Chmelářová, která vybojovala vynikající 3. místo.