Meteostanice školy

Jedeme do republikového finále

ODZNAK VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ

Možná si ještě někdo z ročníků dříve narozených vzpomene, jak jsme plnili atletické disciplíny a dostávali jsme za to odznáčky zdatnosti.

Touto myšlenkou se také inspirovali olympijští vítězové Robert Změlík a Roman Šebrle. Vymysleli projekt pro všechny děti, ale i rodiče a prarodiče, ve kterém si kladou za cíl zvýšit jejich zdatnost a všestrannost. Plní se deset atletických a silových disciplín, za něž se mají body a podle počtu bodů tak děti dostanou bronzový, stříbrný, zlatý, či dokonce diamantový odznak.

Naše škola se letos poprvé do tohoto projektu zapojila a myslím, že děti (alespoň některé) velmi rády uvítaly změnu v TV a nadšeně plnily stanovené disciplíny.

Namotivovány však také byly díky besedě s Šárkou Kašpárkovou, bronzovou olympionistkou v trojskoku a jejím trenérem a manželem, Michalem Pogányim. Ta proběhla začátkem dubna na naší škole.

Mimo to se také každá škola mohla zúčastnit okresních a dalších kol. To už se samozřejmě jednalo jen o vybrané žáky. Z naší školy jsme tedy vypravili družstvo osmi dětí a 7 jednotlivců. Bylo velkým úspěchem, když jsme v okresním kole v Olomouci skončili na druhém místě a tudíž jsme postoupily do kraje, přičemž do kraje postoupily také další čtyři jednotlivci.

Krajské kolo se konalo 13. června v Hranicích na Moravě. Jako učitelka TV, jsme si u některých jedinců dělala naděje na úspěch, ale to co jsme zažili, opravdu nikdo nečekal. V dosti velkém vedru, které v tento den panovalo, si děti daly opravdu „do těla“, protože 60m běh, skok do dálky, hod míčkem, hod medicinbalem, 2 minuty skoky přes švihadlo, taktéž shyby na šikmé lavičce a nakonec běh na 1000m (či 20minuty driblink), už chce opravdu trochu výdrže a i sebezapření a silné vůle a zodpovědnosti. Při vyhlašování jsme byli zaskočeni, když jméno naší školy zaznělo až téměř na konci a my jsme tak získali krásné druhé místo a postup do republikového finále, které se bude konat začátkem září v Praze. Ale i jednotlivci dopadli výborně téměř všichni byli „na bedně“.

Družstvo: Radovan Grepl, Jan Weidinger, Michal Horejš, Tomáš Procházka, Michaela Gieselová, Kateřina Greplová, Michaela Provazová, Sylvie Šmoldasová

Jednotlivci: výše jmenovaní + Jan Chmelář, Pavel Chmelář, Pavel Šmoldas, Hana Weidingerová

Výsledky:

družstvo – 2. místo

jednotlivci

HOŠI – 1999: R. Grepl – 3.místo , J. Weidinger – 12. místo, 2001: J. Chmelář – 2. místo P. Šmoldas – 3. Místo, M. Horejš – 4. Místo, 2002: T. Procházka – 2.místo, 2003. P. Chmelář – 2. místo

DÍVKY – 1999: M. Gieselová – 1. místo, S. Šmoldasová – 5. místo, 2000: K. Greplová – 5. místo, 2001: M. Provazová – 1. místo, H. Weidingerová – 4. místo

Tento úspěch byl završením školní atletické sezóny, kdy jsme na podzim bodovali v přespoláku, na jaře jsme pak postoupili s mladšími žákyněmi i staršími hochy z druhého místa v okresním kole Poháru rozhlasu do kraje, a tam se umístili na 6. (hoši) a 10. místě (dívky).

Všem žákům, kteří reprezentovali školu, gratuluji a děkuji za odvedenou práci.